On this page, you’ll find a list of all the latest results across both Football and Netball teams. If you’d like to view more results (such as ladders and fixtures), please click through to the corresponding team page.

Football

River Murray Football League
Finals Round 1
28
4.4
Coorong Cats League
Best players: Clint Richardson (16) Chad Kennett (5) Alexander Stidiford (3) Jack Holliday (6) Lachlan Mill (4)
2:30 pm
03/09
76
11.11
Mypolonga League
River Murray Football League
Round 18
36
5.6
Mallee Districts Reserves
Best players: Stewart Heym (48) Eli Koch (30) Angus Smith (17) Brandon Wait (6) Stephen Morris (52)
12:45 pm
26/08
41
11.11
Coorong Cats Reserves
Best players: Greg Saddlier (11) James Lawson (56) Brody Vandenbrink (26) Hayden Cormack (4) Lachlan Schmerl (8) Tyler Robinson (52)
River Murray Football League
Finals Round 2
84
12.12
Tailem Bend Under 18
Best players: Glenn Gayford (19) Lincoln Pitt (3) Paul Agalidis (6) Fraser McDonald (14) Naite Chandler (8)
11:10 am
10/09
42
6.6
Coorong Cats Under 18
Best players: Mitchell Tonkin (23) Jack Saint (6) Lachlan Schmerl (8) Darcy Connor (17) Logan McCabe (12)
River Murray Football League
Preliminary Final
67
7.10
Tailem Bend Under 15.5
Best players: Samuel Jarvis (28) Cambell Heitmann (12) Samuel Williams (27) Tyler White (14) Lincoln Pitt (24)
10:00 am
16/09
46
6.6
Coorong Cats Under 15.5
Best players: Logan McCabe (1) Benjamin Hoddle (27) Chad Freund (9) Liam Mooney (11) Spencer Hincks (5) Mitch Richardson (28)
River Murray Football League
Round 18
14
2.2
Mallee Districts Under 13
9:00 am
26/08
60
9.9
Coorong Cats Under 13

Netball

River Murray Netball Association Inc
Round 18
65
Mallee Storm
A
2:00 pm
26/08
27
Coorong Cats
A
River Murray Netball Association Inc
Round 18
48
Mallee Storm
A Reserves
12:45 pm
26/08
69
Coorong Cats
A Reserves
River Murray Netball Association Inc
Round 18
51
Mallee Storm
B
2:00 pm
26/08
29
Coorong Cats
B
River Murray Netball Association Inc
Round 18
33
Mallee Storm
B Reserves
12:45 pm
26/08
66
Coorong Cats
B Reserves
River Murray Netball Association Inc
Finals Round 1
43
Tailem Bend
C
12:40 pm
03/09
34
Coorong Cats
C
River Murray Netball Association Inc
Round 18
46
Mallee Storm
Intermediate 1
11:30 am
26/08
23
Coorong Cats
Intermediate 1
River Murray Netball Association Inc
Round 17
28
Coorong Cats
Intermediate 2
10:15 am
19/08
58
Mypolonga
Intermediate 2
River Murray Netball Association Inc
Preliminary Final
38
Mallee Storm
Intermediate 3
8:30 am
09/09
16
Coorong Cats
Intermediate 3
River Murray Netball Association Inc
Round 17
10
Coorong Cats
Junior 1
12:45 pm
19/08
64
Mypolonga
Junior 1
River Murray Netball Association Inc
Preliminary Final
30
Jervois
Junior 2
11:10 am
09/09
28
Coorong Cats
Junior 2
River Murray Netball Association Inc
Round 18
32
Mallee Storm
Sub Junior 1
10:15 am
26/08
6
Coorong Cats
Sub Junior 1
River Murray Netball Association Inc
Round 17
0
Coorong Cats
Sub Junior 2
9:00 am
19/08
26
Mypolonga
Sub Junior 2
River Murray Netball Association Inc
Round 18
7
Mallee Storm
Sub Junior 3
9:00 am
26/08
0
Coorong Cats
Sub Junior 3